Навички, які потрібно опанувати, є багатогранний й покривають різні аспекти розробки, від роботи з базами даних до оптимізації запитів. Фронтендер відповідає за те, щоб сайт чи застосунок добре виглядав на різних пристроях і браузерах, щоб усі кнопки та форми працювали належним чином. Для користувача робота бекенд розробника непомітна, адже він не думає, як влаштований сайт чи застосунок всередині. Щодо кар’єрного шляху, то backend-розробники зазвичай починають свій шлях на позиції Junior, на якій поглиблюють свої навички.
- Це спеціаліст середнього рівня, який вже самостійно планує та вирішує завдання з мінімальною підтримкою колег.
- А Front-End — це інтерфейс з яким взаємодіє користувач, який при потребі звертається на сервер за актуальними даними.
- Тому знання Git на сучасному етапі є необхідністю для будь-якого програміста”, – каже PHP Developer компанії Default Value Ігор Собченко.
- Мета цього етапу – якісна взаємодія всіх компонентів нового програмного забезпечення між собою.
Хто такий веб-розробник
- І що важливіший і більший ваш внесок у роботу, то вища ціна помилки.
- Тому цей ІТ-спеціаліст може створювати та інтегрувати бази даних, забезпечувати безпеку або налаштовувати технології резервного копіювання та відновлення.
- За підсумками можна сказати, що бекенд розробка – це створення основної частини функціоналу сайту або програми.
Ця книга простою і доступною мовою пояснює доволі складні для розуміння концепції. Це професійне оточення із сучасною інфраструктурою та комфортними умовами для роботи. Гнучкий графік дає змогу обирати зручний час для роботи, а також підвищує продуктивність. Взагалі, бек-енд розробники мають вміти якісно кодувати, керувати серверним середовищем та усувати несправності в процесі розробки. Уяви сайт із продуманою навігацією, плавними анімаціями, інтерактивними елементами та зрозумілим меню.
Навички та знання
Бекенд-розробник – це фахівець, що працює над серверною частиною застосунків і сайтів. Якщо Frontend-програмісти створюють інтерфейс, з яким безпосередньо взаємодіють користувачі, то Backend-розробники займаються «движком» сайту або його «серцем». Чи справді бекенд є найскладнішим типом розробки, що робити з рутиною, що не можуть поділити розробники бекенду та фронтенду та як експериментувати на проєкті, щоб не створити «зоопарк технологій»? Ігор Чорний, Back-end Developer в Boosters, розповів про найпоширеніші міфи, які існують серед спеціалістів цієї сфери. “Для початку, щоб отримати основу, уявлення і взагалі зрозуміти, чи це тобі підходить, можна вчитись самостійно.
👉 Не можеш визначитися вчити frontend чи backend? Задавайте питання у коментарях нижче 👇
Виглядає класно, але на ньому неможливо щось купити або навіть зареєструватися. Фронтенд без бекенду нагадує круту тачку, у якої порожньо під капотом. API (Application Programming Interface) – це набір певних методів і засобів, що дають змогу frontend взаємодіяти з backend для отримання або надсилання даних. Практикуйтеся якомога частіше, працюйте над реальними проєктами, вчіться постійно та шукайте ментора або спільноту для обміну досвідом. Фронтенд — це те, що користувач бачить і з чим взаємодіє на вебсайті, в той час як бекенд – це серверна частина, що обробляє дані та логіку програми.
- Вивчення її допоможе вам розвивати кар’єру у цій області.
- Коли ми відкриваємо улюблений сайт, ми і не замислюємося про те, як він працює.
- Працюю майже за фахом (закінчив НАУ за спеціальністю «автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»), але вважаю себе самоуком.
- Якщо ви візуальна людина, яка обожнює створювати красиві та зручні інтерфейси, фронтенд може бути вашою стихією.
Повноцінний стек розробки (Full-Stack)
Опановуючи цю складну і непросту професію – це правда, бо сказати, що це легко, означає злукавити – ви бекенд розробник ніколи не залишитеся без роботи. І якщо проглянути наявні зараз вакансії в ІТ-сфері, то пропозицій для бекенду значно більше, ніж для фронт-енд розробників. В сучасному світі, куди не кинь оком, скрізь потрібно працювати з даними, реалізовувати складну логіку та забезпечувати безперебійний доступ до контенту з будь-яких гаджетів та пристроїв. А із зростанням роботизації всіх сфер нашого життя потреба у таких фахівцях тільки зростатиме. Фахівці з бекенд-розробки відіграють ключову роль у формуванні та підтримці серверної частини програмного забезпечення.
міфів про бекенд. Спростовує Back-end Developer в Boosters
Але існують проєкти, де фронтендери отримують більші офери за бекендські. Якщо вас цікавить робота з даними та створення “мозкових” частин застосунків, бекенд-розробка може бути вашим шляхом у світі веб-розробки. Загалом, веб-розробка – це захопливий шлях, який відкриває двері до різноманіття кар’єрних можливостей і дає змогу створювати функціональні та красиві веб-додатки. Якщо ви готові вкласти зусилля і час у навчання, то становлення веб-розробником https://wizardsdev.com/ може стати початком цікавого й успішного професійного шляху.
Що таке Back-end? Розбираємось із черкаськими розробниками
Вибір мови залежить від вимог проекту, досвіду розробника та інших факторів. В сучасному цифровому світі, де інтернет відіграє все більшу роль, професія бекенд-розробника стає все більш затребуваною. Ці спеціалісти відповідають за “внутрішню” частину веб-сайтів та веб-додатків, ту частину, яку користувачі не бачать, але яка забезпечує їхню роботу. Бекенд – це частина коду, яка прихована від користувачів, і знаходиться в серверній частині. Код, написаний на бекенді, обробляє запити користувачів і відповідає за реалізацію внутрішніх сценаріїв роботи програмного забезпечення.
Back-end розробка
А як же конструктори сайтів, запитаєте ви, хіба це не прискорює процес? Якщо обирати конструктор сайтів чи програмування, то це залежить від ваших цілей та уподобань. Якщо ви хочете швидко створювати прості сайти без необхідності глибокого програмування, то конструктор може бути хорошим вибором. Він дає змогу створювати сайти за допомогою готових шаблонів і візуального редактора. Однак, якщо ви хочете розробляти більш складні та налаштовувані веб-додатки, що вимагають програмування на більш глибокому рівні, то варто звернути увагу на вивчення програмування.
Відмінності бекенд від фронтенд
Так, бекенд-розробники нерідко використовують фреймворки, які полегшують роботу. Але дуже часто бувають завдання, які неможливо виконати з допомогою готових рішень, просто тому, що ніхто ще такого не робив. Наприклад, таким завданням було створення алгоритму з визначення якості сну на основі методу когнітивно-поведінкової терапії для застосунку Avrora компанії Boosters. Обидві галузі мають свої унікальні вимоги, навички та перспективи.